Netlinepro

Profesjonalne spawanie światłowodów

W swojej ofercie posiadamy usługę profesjonalnego spawania światłowodów, którą realizujemy przy wykorzystaniu fachowej wiedzy oraz najwyższej jakości urządzeń renomowanych producentów. Naszym atutem jest doświadczona i starannie przeszkolona kadra monterów, która ma wykonała dziesiątki spawów.

Spawanie światłowodów to metoda, która pozwala uzyskać najlepsze efekty związane z jakością połączenia. W tym przypadku jakość wykonywanych prac w dużej mierze zależy od klasy i wydajności stosowanych spawarek, a także od procesu przygotowania spawu. Jest to na chwilę obecną jeden z najdoskonalszych sposobów łączenia światłowodów, który wymaga ogromnej dokładności ze strony operatora.

Jednym z najważniejszych czynników w procesie spawania jest odpowiednie przygotowanie światłowodu, dlatego aby zminimalizować straty na spawie, powinno ono zostać przeprowadzone z należytą starannością. Słabe przygotowanie włókien do spawania nie tylko spowoduje duże straty na spawie, ale także przyczyni się do jego niskiej wytrzymałości.

Nasza oferta obejmuje profesjonalne spawanie światłowodów oraz pomiary. Główny zakres naszej działalności to:

  • - spawy światłowodów jedno oraz wielomodowych,
  • - pomiary reflektometryczne kabli jedno oraz wielomodowych,
  • - dokumentacja pomiarowa powykonawcza.

Podejmujemy się spawania wszystkich rodzajów włókien, które wykonujemy nowoczesnym sprzętem, spełniającym odpowiednie normy i posiadającym niezbędne certyfikaty. Spawamy światłowody w serwerowniach, pomieszczeniach telekomunikacyjnych w miejscach trudno dostępnych oraz w wielu innych lokalizacjach.

Jako profesjonalna firma, realizująca kontrakty dla największych koncernów IT w Polsce, dysponujemy najwyższej klasy niezawodnymi spawarkami światłowodowymi, które stanowią najszybsze oraz najdokładniejsze urządzenia na świecie przeznaczone do spawania światłowodów. Sprzęt ten umożliwia nam wykonywanie spawów niemal w każdych warunkach: w deszczu, śniegu, na słupach, w studniach, itp.

Spawamy światłowody zarówno w nowych sieciach, jak również wykonujemy modernizacje istniejących instalacji.


Spawanie światłowodów